Хо́диши, и слези́ши, веща́еши же, Спа́се мой, / челове́ческое показу́я Твое́ де́йство, / Боже́ственное же явля́я, воздвиза́еши Ла́заря.

Лазарева суббота



Символ Веры и молитва ко Пресвятой Богородице

Символ Веры

1. Ве́рую/ во еди́наго Бо́га Отца́, Вседержи́теля,/ Творца́ не́бу и земли́, ви́димым же всем и неви́димым./ 2. И во еди́наго Го́спода Иису́са Христа́, Сы́на Бо́жия,/ Единоро́днаго, И́же от Отца́ рожде́ннаго пре́жде всех век;/ Све́та от Све́та, Бо́га и́стинна от Бо́га и́стинна,/ рожде́нна, несотворе́нна, единосу́щна Отцу́, И́мже вся бы́ша./ 3. Нас ра́ди челове́к и на́шего ра́ди спасе́ния сше́дшаго с Небе́с/ и воплоти́вшагося от Ду́ха Свя́та и Мари́и Де́вы и вочелове́чшася./ 4. Распя́таго же за ны при Понти́йстем Пила́те, и страда́вша, и погребе́нна./ 5. И воскре́сшаго в тре́тий день по Писа́нием./ 6. И возше́дшаго на Небеса́, и седя́ща одесну́ю Отца́./ 7. И па́ки гряду́щаго со сла́вою суди́ти живы́м и ме́ртвым, Его́же Ца́рствию не бу́дет конца́./ 8. И в Д́уха Свята́го, Го́спода, Животворя́щаго, И́же от Отца́ исходя́щаго,/ И́же со Отце́м и Сы́ном спокланя́ема и ссла́вима, глаго́лавшаго проро́ки./ 9. Во еди́ну Святу́ю, Собо́рную и Апо́стольскую Це́рковь./ 10. Испове́дую еди́но креще́ние во оставле́ние грехо́в./ 11. Ча́ю воскресе́ния ме́ртвых,// 12. и жи́зни бу́дущаго ве́ка. Аминь.

(загрузить)

Молитва ко Пресвятой Богородице, глас 4:

Богоро́дице Де́во, ра́дуйся, / Благода́тная Мари́е, Госпо́дь с Тобо́ю;/ благослове́на Ты в же́нах/ и благослове́н Плод чре́ва Твоего́, // я́ко Спа́са роди́ла еси́ душ на́ших.

(загрузить)


Автор: Администратор
Дата публикации: 11.02.2019

Отклики (482)

    Вы должны авторизоваться, чтобы оставлять отклики.